Hlášky z knihy HP a Kámen Mudrců

18. října 2011 v 16:15 | Michelle Lilian Black
Hlášky z první knihy HP:

"Nikdy jsem si nezapamatoval," křikl Harry na Hagrida, aby přehlušil rachot vozíku,"jaký je rozdíl mezi stalagmitem a stalaktitem?"
"V jednom je em, a ve druhém té," řekl Hagrid.
"Tak jsme tady, chlapče. Nástupiště číslo devět- nástupiště číslo deset. To tvoje by mělo být někde uprostřed, ale zdá se, že ho ještě nepostavili, co ?"
"Teď ty,Frede," řekla buclatá žena.
"Já nejsem Fred, ale George," ohradil se chlapec.
"Prosím tě, to si říkáš naše matka?"Copak nevidíš, že jsem George?"
"Promiň, Georgi, drahoušku."
"Jen jsem si dělal leraci, já jsem Fred," řekl chlapec a vykročil.
"Nemohu se zdržet dlouho, máti," řekl. "Sedím vepředu, pro prefekty jsou vyhrazená dvě kupé -"
"Takže ty jsi prefekt, Percy?" řekl jeden z dvojčat a tvářil se, jako by ho to velice překvapilo. "Taky jsi mohl něco říct, neměli jsme o tom vůbec tušení."
"Počkej, myslím, že jsem slyšel, jak něco takového říká," namítl druhý. "Jednou-"
"Nebo dvakrát-"
"Okamžik-"
"Celé léto-"
A vy dva - chovejte se letos slušně! Jestli přiletí jediná sova s tím, že jste - že jste zas vyhodili do povětří záchod nebo - "
"Cože, záchod?My jsme nikdy žádný záchod do povětří nevyhodili!"
"Ale je to vynikající nápad, mami, děkujeme ti."
"Nebreč Ginny, budeme ti posílat jednu sovu za druhou."
"Pošleme ti z Bradavic záchodový prkýnko!"
"A mně říkají Malfoy, Draco Malfoy." Ron si zlehka odkašlal, možná tím chtěl zakrýt, že se zahihňal. Draco Malfoy se teď podíval na něj.
"Nejspíš si myslíš, že moje jméno je k smíchu, co ?Tebe se nemusím ptát, kdo jsi. Můj otec mi říkal, že všichni Weasleyovi mají rudé vlasy, pihy a víc dětí, než si mohou dovolit."
"Poslyšte, neprali vy jste se tady?Přijdete do maléru, ještě než vůbec přijedeme do Bradavic!"
"To se prala Prašivka, my ne," zaškaredil se na ni Ron.
"A jak nás do těch kolejí vlastně zařadí?" zeptal se Rona.
"Myslím, že je to nějaká zkouška. Fred říkal, že to dost bolí, ale dělal si nejspíš legraci."
"Takže stačí, když si nasadíme ten klobouk!" zašeptal Harrymu Ron. "Já toho Freda zabiju, pořád mi tvrdil, že budeme zápasit s obrovským skřetem."
"A co když zamávám hůlkou a nic se nestane?"
"Tak ji zahodíš a dáš mu jednu do nosu," navrhl Ron.
Ron mu celý večer dával takové rady jako: "Pokud na tebe přijde s nějakou kletbou, radši uskoč, poněvadž si nemůžu vzpomenout, jak se proti nim bránit."
"Kam šli, Protivo?" ptal se Filch. "Pověz mi to, ale rychle."
"Řekni prosím."
"Nech toho šaškování, Protivo, ptám se tě, kam šli?"
"Jestli neřekneš prosím, neřeknu ti nic," prohlásil Protiva svým protivným zpěvavým hlasem.
"No dobrá - prosím."
"NIC!Cha cha! Říkal jsem, že ti neřeknu nic, když nepoprosíš!Cha cha cha!"
"Doufám, že jste na sebe náležitě pyšní. Mohli jsme všichni přijít o život - nebo nás mohli všechny vyloučit, a to by bylo ještě horší. A teď, jestli vám to nevadí, si půjdu lehnout."
"To pravidlo si právě vymyslel," zamumlal Harry rozhořčeně, když Snape odkulhal pryč.
"Co se mu asi stalo s nohou?"
"To nevím, ale doufám, že ho to pořádně bolí," řekl Ron roztrpčeně.
"A Camrálu se okamžitě zmocňuje Angelina Johnsonová z Nebelvíru - to děvče je vynikající střelkyně, a přitom je i docela pohledná-"
"JORDANE!"
"Ty na něm ale nemáš písmeno," všiml si George. "Nejspíš si myslí, že nezapomínáš, jak se jmenuješ. Jenže my taky nejsme na hlavu - víme, že se jmenujeme Gred a Forge."
...když se přihnala zpátky s obrovskou starou knihou v náručí. "Nikdy mě nenapadlo hledat ho tady!"Zašeptala vzrušeně. Půjčila jsem si jí z knihovny už před několika týdny, abych měla něco lehčího na čtení."
"Lehčího?" podivil se Ron...
"A já se zas nedivím, že jsme Flamela nenašli ve Studii o současném vývoji kouzelnického umění," prohlásil Ron. "Jestli mu je šest set šedesát pět let, není zrovna nejsoučasnější,že?"
Vtom se Harry obrátil k Ronovi. "Charlie," řekl.
"Tobě už přeskakuje taky,"ohradil se Ron."Jestli si nepamatuješ, já jsem Ron."
"Tak rozdělej oheň!"lapal po dechu Harry.
"Ano,ovšem, jenže tu není žádné dříví!" Vykřikla Hermiona a lomila rukama.
"COPAK SES POMÁTLA?"zahulákal Ron."JSI ČARODĚJKA,NEBO NE?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AlbertWicle AlbertWicle | E-mail | Web | 7. června 2018 v 20:07 | Reagovat

The prostate is a vital a part of a male's reproductive :. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The prostate gland can be found just as you're watching rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, it is usually very uncomfortable and inconvenient for that patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate health issues are prostate infection, enlarged prostate and prostate type of cancer.

Prostate infection, also called prostatitis, is the most common prostate-related problem in men younger than 55 years of age. Infections in the prostate related are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common of forms of prostate infection. It is brought on by bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated through the use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is a condition associated with a particular defect within the gland and the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be due to trauma for the urinary tract or by infections received from the rest with the body. A patient may experience testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal from the prostate defect followed by the utilization antibiotics and NSAIDs to help remedy the redness.

Non-bacterial prostatitis is the reason approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not to determine what causes these conditions. Some researchers believe that chronic non-bacterial prostatitis occur because of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and high lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper diet is important. These are some of the things you can do and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for general health and it will also maintain the urinary track clean.

2. Some studies declare that a number of ejaculations each week will prevent cancer of prostate.

3. Eat steak in moderation. It has been shown that consuming a lot more than four meals of beef per week will increase the likelihood of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an appropriate diet with cereals, vegetable and fruits to make certain sufficient intake of nutrients essential for prostate health.

The most critical measure to consider to make sure a wholesome prostate would be to select regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you need to select prostate examination at least per year.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama