Kaligram

8. prosince 2014 v 19:45 | Elle Ratliff |  Adam a spol. jednorázovky
Moi!x)
Měli jsme udělat do češtiny kaligram, mi se celkem povedl, tak ho sem dám^^ Doufám, že pochopíte jak jsem to celé myslela, že pochopíte skrytý příběh..
Tvořila jsem text tak, že jsem se zavřenýma očima náhodně vybírala slova, ze kterých jsem pak tvořila věty.. takže to taky tak dopadá:DJsem milenec, tvar a tajemství a středověku, král minulosti, fiktivní válka. Jsem chybějící verš v knize, šlechta ulice, tělo naruby. Láska neukázala mi záda, i když jsem prý hřích. Nejsem žena ani panna. Podle křesťanů jsem ďábel, co do pekla patří, prapor smrti má mi lhát. Jsem Romeo této doby, Julie však žena není. Není cesty zpět, ten pomyslný most tam už není. Jsem slovo, nevyřčená otázka. Jsem potupa, strach urozených. Skrývám se pod pláštěm noci, jako vítr pod stromy. Jsem skutečnost přitažená za vlasy. Mám kouli u nohy, abych neposkvrnil jiné duše. Lidé brání slušnost, ale i nesvobodu. Namáhají se, vypisují odměny za můj život. Nikdo mi nerozumí. Jsem odvaha skočit pod vlak. Jsem arogance. Sbírám přejeté mince na kolejích, pozoruji bouřkové mraky. Jsem balzám v dokonalém množství. Jsem část světa, láska, která nejde rozbít. Jsem uložená změna, zástup tragédií. Říkám to, co lidé slyšet nechtějí, jsem skrytá pravda. Všichni mě prý jednou zradí. Potím krev pro peníze na klidný život. Jsem jazyk, kterým se nemluví. Jsem demonstrace. Jsem láska.
Všude kolem mě je zrada. Tohle je poslední kapka. Cítím bolest, slyším smích. Krev teče proudem. Přichází úleva, a s ní poslední dech.
Byl jsem kniha, kterou nikdo nečetl.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama