The Queen T-shirt 1.

4. ledna 2015 v 17:17 | Elle Ratliff |  The Queen T-shirt (překlad)
Moi! x)
Našla jsem na Archive of our own úžasnou Saulibert povídku, tak jsem ji s povolením původní autorky pro vás přeložila.
Rozložila jsem to na víc částí, ale to snad nevadí.

Summary:
Už jsou to skoro čtyři roky od té doby, kdy se Adam a Sauli rozešli, ale ani jeden z nich se přes to nemůže dostat. Když Adam jede na tour s Queen do Finska, věci se trochu změní, ale kdo ví, možná ten chlap v Adamově dlouho ztraceném Queen tričku je Sauli.
Adam začínal být frustrovaný.
Musel stihnout interview s Queen, které bylo za méně než 15 minut, a ještě nenašel nic na sebe.
Ne že by neměl nic slušného na sebe, ale chtěl si obléct něco speciálního. Opravdu, opravdu chtěl jet na tour s Queen, a rozhodně nehodlal nechat tuhle šanci proklouznout mezi prsty jako nějakou zasranou zlatou rybku. Tak proč nemohl najít to zatracené Queen tričko?
"Do háje" zamumlal si pro sebe jak si rukou prohrábl rozcuchané vlasy, zírajíce na ten velký nepořádek, co ve svém pokoji udělal. Oblečení všude, boty hozené na posteli, make up na zemi.
"FAJN!" Zakřičel frustrovaně. Dobře tedy, když nemohl najít to zatracené Queen tričko, oblékne si něco jiného.
Rychle vběhl do šatny, aby si vzal svou černou koženou bundu, zároveň s náhodným párem bot. Stál před zrcadlem, zoufale se snažil upravit si vlasy tak, aby nevypadaly, jako kdyby někoho právě ošukal. Konečně byl hotový, snažil se usmát na svůj odraz, doufal že mu to přinese štěstí.
Ale jeho úsměv vypadal tak falešně, že to radši po prvním pokuse vzdal.
Vtipné, míval nejkrásnější úsměv jaký kdo kdy viděl, tak krásný, že mu paparazzi dali přezdívku "Killer of Smile". Jeho jasně modré oči svítily jako ohňostroje, bílé zářící zuby mezi jeho červenými pihovatými rty a koutky jeho očí sebou někdy cukaly, když byl moc šťastný.
Ale nikdo, ani jeho nejbližší přítel, lidé z jeho kapely, ani jeho matka ho neviděli se takto usmívat po TOM.
'To' znamenalo rozchod s jistě milovaným finem před čtyřmi lety.
Adam si povzdechl. Nemělo smysl litovat toho, co se stalo před více než rokem. Nemělo smysl litovat něčeho, co byla jeho vlastní chyba. Pamatoval si příchod domů, výbuch vzteku na Sauliho, řekl mu že už spolu nemůžou být. Proč?
Protože Sauli mluvil s jedním Glambertem, který nesnášel Saulbert, a řekl té dívce, že to "kurva není její věc".
Nebylo to nic, co by vás donutilo rozejít se s vaším přítelem, ale Adam, takový podrážděný člověk, kterým byl, tak trochu házel všechny nedokonalosti jejich vztahu na Sauliho. Chudáček blonďák byl prvních 10 minut z Adamova křiku tak zmatený, že se ani nedokázal donutit pozdravit svého přítele.
Pamatoval si, jak na blondýnka křičel urážlivé, bolestné věci, pamatoval si, jak se Sauliho oči začaly zaplňovat slzami, jak zaraženě na Adama koukal, tiše ho prosil, aby přestal.
Také si pamatoval jak se Sauliho oči najednou temně rozzářily něčím cizím, ledově se na Adama podíval a zamračil se se zatnutými zuby. "Fajn," řekl. "Takže tohle je ono? Skončili jsme?" Adam nechtěl říct že ano, ale řekl to. Pamatoval si jak se Sauliho spodní ret roztřepal, ale před Adamem nebrečel. Zajimavé, i když byl Adam jediný, kdo mohl vidět Sauliho zlomeného, Sauli najednou vypadal, že ho tolik nenávidí, že ani nechtěl, aby Adam viděl jedinou jeho slzu. Sauli kolem něj prošel do jejich ložnice a zavřel za sebou dveře. O deset minut později stál v chodbě se dvěma kufry a batohem, na cestě ke dveřím od toho obrovského domu, bez jediného slova.
Adam chtěl něco udělat - cokoliv, jenom aby zůstal, ale vypadalo to, že jeho hrdost mu to nedovolí. Když Sauli došel ke dveřím, podíval se na Adama oteklýma očima, pořád vypadal ublíženě za ta slova, ale tiše toužil, aby ho Adam donutil zůstat. Když viděl, že Adam vypadá, jako by ho to ani trošku nezajímalo, polkl, otevřel dveře, a zmizel navždy z Adamova života.
Adam si pamatoval, jak se rozhodl hrát, jako že to pro něj nic neznamenalo. Opil se a šel do klubu, tančil jako šílený, a ani se neobtěžoval zavolat Saulimu, aby se ho zeptal, kde zůstane přes noc, nebo kam odtam půjde, či jak se dostane do Finska. Hluboko uvnitř věděl, že to, co udělal Saulimu bylo kruté, ale byl tak opilý, že nedokázal zdravě uvažovat.
Pamatoval si, jak se následující ráno vzbudil, jak volal Sauliho, aby se k němu připojil ve sprše, než mu došlo, že už nejsou spolu. Tolik v té sprše brečel, že potom usnul na podlaze. Chtěl zavolat Saulimu, ale znovu ho ta jeho zatracená hrdost zastavila.
I teď, o více než rok později, mu tahle vzpomínka vháněla slzy do očí.
Zatřepal hlavou, proklínal sám sebe, že si na takovou věc vzpomněl v den interview s Queen, popadl klíče od auta a odešel z domu.
Jak smutné, už tu nebyl Sauli, který by Adamův pokoj beze slova uklidil, potom čekal na posteli, dokud by se nevrátil, a usmíval se tak krásně, že by se usmíval i Adam. Opravdu usmíval.
Adam si povzdechl. Opravdový nebo ne, ten úsměv potřeboval.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pal Pal | 4. ledna 2015 v 20:01 | Reagovat

Nechci vypadat jako grammar Nazi, ber to víc jako radu než přechytračování, ale myslím, že ve čtvrtém odstavci, ta přímá řeč: "TO JE ONO!" by měla být spíše něco jako "Tak a dost!" nebo "Končím!", jelikož to nemá být ve smyslu ukazování, ale rezignace. A jména národností se myslím píší s velkým počátečním písmenem, ale i tak je to překlad vcelku slušný, těším se na další díl :-D

2 Elle Ratliff Elle Ratliff | Web | 18. ledna 2015 v 19:44 | Reagovat

[1]: Díky, chápu, nějak jsem nad tím v tu chvíli přestala přemýšlet, spravím to:D

3 BenyC BenyC | E-mail | 16. ledna 2017 v 18:11 | Reagovat

I found this page on 16th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama